Вступ до доступності та інклюзивного дизайну: огляд онлайн-курсу

Курс розрахований на 4 тижні навчання та зайнятість приблизно 15 годин. Постійний безкоштовний доступ — гарантія того, що можна розпочати навчання в будь-який момент. За сертифікат курсу потрібно платити, якщо ваша організація не має доступу до платформи. Також є варіант фінансової допомоги для вивчення всіх курсів.

Доступність для всіх: з якими проблемами стикаються люди з інвалідністю у Дніпрі (ВІДЕО)

Ольга Волкова вже довгий час бореться за підвищення рівня доступності інфраструктури нашого міста для маломобільних груп населення. І стосується це не тільки людей з інвалідністю, а й осіб похилого віку, вагітних жінок, людей маленького зросту, батьків з дитячими візочками.

Звіт за результатами дослідження «Доступність Верховної Ради України для осіб з інвалідністю»

Опитування мало на меті з’ясувати доступність, відкритість, прозорість діяльності Верховної Ради України (ВРУ) та народних депутатів (НД) по відношенню до осіб з інвалідністю.

Музей Андрея Шептицького буде першою локацією інклюзивного туристичного маршруту Львовом

Музей розташований в колишніх келіях костелу святого Казимира на вул. Кривоноса, 1. Отець Севастіян Дмитрух, фахівець сакрального мистецтва у Львові, зібрав тут понад півтисячі речей митрополита Андрея Шептицького, його брата блаженного Климентія, родини Шептицьких-Фредрів.

НАІУ занепокоєна запропонованими Мінсоцполітики змінами до постанови КМУ

Національна Асамблея людей з інвалідністю України занепокоєна запропонованими Мінсоцполітики змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2020 № 185 стосовно перенесення термінів, які стосуються вимог щодо створення безперешкодного доступу до приміщень у відповідності до Державних будівельних норм на 2 роки та не погоджує зазначені зміни.

Універсальні навігаційні схеми (мнемосхеми) встановлені у спеціальній школі для дітей з порушеннями зору

ПОГ «Ресурсний центр «Безбар’єрна Україна» ГС ВГО «Національна асамблея людей з інвалідністю України» розробив і встановив у спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті №5 ім. Я.П. Батюка у Києві найсучасніші універсальні мнемосхеми, виконані спеціально для цього навчального закладу.

Мінрегіон розпочав розробку Альбому безбар’єрних рішень

В рамках ініціативи першої леді України Олени Зеленської про розбудову безбар’єрного публічного простору, Міністерство розвитку громад та територій розпочало  розробку Альбому безбар’єрних рішень, який буде публікуватися у спеціальному розділі на сайті міністерства.

У Мінрегіоні розробляється збірка технічних рішень щодо забезпечення безбар’єрності архітектури

Мінрегіон розпочав роботу зі створення «Альбому технічних рішень обладнання елементами доступності житлових будинків та громадських будівель і споруд», який має сприяти вирішенню проблем створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Приміщення відділів Держреєстру виборців у Києві не завжди є доступними для маломобільних груп людей

Більше ніж у половині будівель, де знаходяться відділи ведення Державного реєстру виборців, є такі пристосування для маломобільних груп людей як пандуси та ліфти, однак, прилегла територія навколо будівель створює перешкоди для вільного доступу.

Вибори на Дніпропетровщині: чи доступні дільниці для маломобільних людей

Виборчі дільниці Дніпропетровщини недоступні для маломобільних людей. Про це заявляє Громадянська мережа «Опора». З перевірених організацією 30 дільниць в області жодна не є доступною. Серед головних перешкод — бар'єри на шляху до будівель, відсутність пандусів та ліфтів.

Затверджено положення Комітету доступності Мінрегіону

підготовка пропозицій (рекомендацій) щодо забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері будівництва, містобудування, просторового планування територій та архітектури, благоустрою населених пунктів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення 

Як застосовувати в школах універсальний дизайн, стандарти доступності й розумне пристосування

У різних країнах протягом тривалого часу намагалися впровадити принципи універсального дизайну в усі аспекти життя суспільства, закріпивши їх законодавчо. Позиції урядів із цього питання відображені в документах Ради Європи, Європейського Союзу, Організації Об’єднаних Націй. Зараз за принципами універсального дизайну формується політика на рівні держав, окремих інституцій, бізнесу.

Дружелюбная к аутизму среда с точки зрения дизайна помещений

В этих рекомендациях учитывается важность заблаговременной подготовки аутичного ребенка к тому или иному занятию, а также тот факт, что ему может понадобиться больше времени на обработку информации.

Мінрегіон опрацьовує зауваження та пропозиції щодо внесення змін до ДБН «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення»

До Мінрегіону від професійної спільноти, представників будівельного бізнесу та громадських організацій, що опікуються захистом прав людей з інвалідністю надійшло близько 150 зауважень та пропозицій  щодо внесення змін та вдосконалення положень ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».

Про основні зміни та нововведення в ДБН

З 1 січня 2020 року в Україні набули чинності ДБН В.2.2-41-2019 «Висотні будівлі. Основні положення», дія яких поширюється на проектування та будівництво висотних житлових будинків і громадських будівель з умовною висотою понад 73,5 м, в тому числі житлових будинків висотою до 100 м включно та громадських будівель висотою до 150 м включно.

Соціально-культурний проект «БЕЗ МЕЖ»

Концепт тихої вечірки спрямований на створення в бібліотеці інклюзивного середовища для молоді, поширення серед відвідувачів інклюзивної культури та демонстрацію нового формату роботи бібліотеки, трансформованої на арт-простір.

Проблеми пандусів вписаних у сходи (переклад блогу Ніколаса Стінхаута)

Ідея поєднання пандусів та сходів здається на перший погляд чудовим втіленням принципів універсального дизайну. Вона передбачає візуально привабливі сходи та враховує наявність пандусу. Проте реалізація цієї ідеї залишає бажати кращого з точки зору доступності та безпеки.

Інноваційні рішення в забезпеченні доступності споруд та будівель в Україні

Україна продовжує рухатися в бік інклюзивності та доступності для людей з інвалідністю. У цьому матеріалі ми покажемо 2 цікавих випадки, коли за допомогою технологічних рішень вдалося забезпечити безбар'єрний доступ до приміщення громадської будівлі. 

Нарада з фахівцями регіональних філій АТ “Укрзалізниця” з питань створення належних умов доступу до залізничної інфраструктури для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп

За спільної ініціативи Уповноваженого Президента з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича, Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) та керівництва АТ «Укрзалізниця» відбулася нарада з фахівцями регіональних філій-залізниць з питань створення належних умов доступу до залізничної інфраструктури для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

Лави у парках мають бути зручними для всіх і проектуватися зі спинкою та поручнями – пропозиція змін у будівельні норми

Мінрегіон продовжує оновлювати державні будівельні норми щодо благоустрою. Зокрема, наразі розглядається пропозиція – розміщувати не менше половини лавочок у нових або реконструйованих парках, скверах та інших зелених зонах з обов’язковими спинками та поручнями.

З 1 листопада у нових та реконструйованих кінотеатрах обов’язково передбачатимуть місця для людей з інвалідністю

1 листопада 2019 року вступають в дію нові державні будівельні норми щодо проектування закладів культури – ДБН В.2.2-16:2019 “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”, у яких чітко прописано параметри влаштування доступного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп у кінотеатрах, концертних залах, театрах, філармоніях, операх тощо.

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро