Про проект

Цей веб-сайт створений у рамках діяльності Спільної Програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні», що впроваджується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) у співпрації з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Міжнародною організацією праці (МОП) за підтримки Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю в партнерстві з Міністерством соціальної політики України, Міністерством охорони здоров’я України та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України.

Перший етап Програми був впроваджений Програмою розвитку ООН в Україні спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Міжнародною організацією праці (МОП), Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Міністерством соціальної політики України та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України у період з грудня 2012р. по березень 2015р.

Метою першого етапу програми було сприяння застосуванню принципів доступності та універсального дизайну до об’єктів, середовища та процесів, призначених для загального публічного доступу, як засобів залучення та участі людей з інвалідністю в Україні.

Другий етап Програми має на меті подальше сприяння застосуванню стандартів доступності та універсального дизайну, забезпечуючи сталий розвиток та поширення результатів, досягнутих під час першого етапу. Програма зосереджена на подоланні існуючих бар'єрів, що перешкоджають чи обмежують рівні можливості для людей з інвалідністю до послуг та об’єктів, а також гарантуванні того, що права людей з інвалідністю у сфері охорони здоров'я, навчання, зайнятості, надання публічних та соціальних послуг реалізовуються повною мірою щоденно.

Тривалість: 18 місяців (вересень 2017 – лютий 2019)

Цілі Програми:

Програма реалізовується на національному та на місцевому рівнях, і спрямована у  чотирьох напрямах:

  1.  Покращення доступу до конкурентної зайнятості для людей з інвалідністю, зокрема забезпечення рівних прав чоловіків та жінок з інвалідністю.
  2.  Покращення доступу до медичних послуг для людей з інвалідністю, зокрема для жінок та дітей з інвалідністю.
  3.  Усунення перешкод у наданні послуг людям з інвалідністю шляхом підтримки місцевих ініціатив з універсального дизайну товарів, послуг, інфраструктури та інформації.
  4.  Проведення інформаційної кампанії з питань інвалідності, доступності та універсального дизайну серед ключових зацікавлених сторін та широкої громадськості.

Очікувані результати:

  1. Впроваджено 10 місцевих ініціатив з питань універсального дизайну в сфері охорони здоров'я, зайнятості, соціальних послуг, інфраструктури та інше;
  2. 180 представниківнаціональних і місцевих органів влади, бізнесу, надавачів соціальних послуг, роботодавців застосовують принципи універсального дизайну та доступності;
  3. Ресурсний центрз питань універсального дизайну для підвищення обізнаності про доступність та принципи універсального дизайну серед громадськості та спеціалістів заснований та функціонує;
  4. 400 тисяч представників органів влади, бізнесу, постачальників послуг, громадськості зміцнили потенціал щодо доступності та універсального дизайну в результаті проведення громадських просвітницьких та інформаційних заходів/ конференцій/ розповсюдження матеріалів;
  5. Розроблено 4 галузеві нормативні акти або навчальні програми з питань доступності та універсального дизайну.

Завантажити цю публікацію
в форматі Word

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро