null
null
null
Одним з напрацювань програми «Інклюзія в громадах», що була реалізована у 2021 році є методичні рекомендації щодо організації та забезпечення доступності інформації.
Методичні рекомендації розроблено відповідно до чинних нормативно-правових документів.
Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ) підготовлені методичні рекомендації типових рішень облаштування інклюзивних лікарняних палат, які можна використовувати при реконструкції, відновленні, будівництві нових закладів охорони здоров’я.
На замовлення Програми Розвитку ООН в Україні дослідницька агенція Info Sapiens в партнерстві з «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» провела дослідження доступності сервісів та інструментів електронного урядування для громадян в Україні.
Презентуємо другий бюлетень «ДОСТУПНІСТЬ: Участь ГОІ у побудові сталого та інклюзивного суспільства», який висвітлює кращий досвід залучення громадських організацій осіб з інвалідністю (ГОІ) до процесів прийняття рішень на національному та місцевому рівнях в рамках реалізації програми «Національне партнерство – узгоджена доступність».
У рамках програми «Інклюзія в громадах», яка виконується у межах Проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ VI» розроблено буклет “Освіта: інклюзія та універсальний дизайн”.
Минулої п'ятниці був Міжнародний день білої тростини! Білою тростиною користуються люди з порушеннями зору
для того, щоб вільно та безпечно орієнтуватись у просторі. В Україні біля 10% населення мають порушення зору і ця цифра постійно зростає через наш стиль життя «за комп’ютером».
Всі ми щоденно вирішуємо безліч повсякденних питань: робота, навчання, сімейні справи, закупівлі продуктів, подорожі та інше. Незрячій людині, часто, щоб дістатись нового місця, потрібно витратити додатковий час на опанування маршруту. А саме, зрозуміти як долати перешкоди типу
відсутності голосових сповіщень на зупинках громадського транспорту,
тактильних попереджень про закінчення тротуару та початку проїжджої частини, та
інші.
Відеоурок розроблено Pro.UD Універсальний дизайн / Pro.UD Universal Design на замовлення Українського фонду соціальних інвестицій у рамках програми «Інклюзія в громадах», яка виконується відповідно до Проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ VI», що фінансується з грантових коштів Уряду Німеччини, наданих через KfW.
Універсальний дизайн – це дизайн предметів, середовища, програм та послуг, покликаний зробити їх максимально придатними для використання усіма людьми без необхідності пристосування чи спеціального дизайну.
Сім принципів універсального дизайну
Буклет адресований працівникам місцевих органів влади, зокрема тим, що опікуються питаннями містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства, соціального захисту, освіти охорони здоров’я тощо.
Пропонуємо до уваги Методику планування і проведення аудиту доступності виборчих дільниць для осіб з інвалідністю та інших маломобільних виборців, а також рекомендації практиків щодо стратегічного планування покращення стану їх доступності.
The publication offers guidelines for creating accessible, comfortable, and safe environments and services for clients in healthcare facilities according to the Principles of Universal Design.
У виданні представлені практичні рекомендації для створення доступного, комфортного, безпечного середовища та організації послуг в медичному закладі для клієнтів відповідно до принципів Універсального дизайну.
У посібнику представлені методичні рекомендації та надано інструментарій для здійснення соціального супроводу людей з інвалідністю на робочому місці. Матеріали затверджені Європейською спілкою підтриманої зайнятості (European Union of Supported Employment).
Сьогодні наша мета – створити для громадян і всієї країни – якісний, комфортний і безпечний життєвий простір. І саме це можливо завдяки впровадженню нових державних будівельних норм (ДБН).
3 грудня, відбулася Всеукраїнська нарада з питань створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю під головуванням Президента України Петра Порошенка. Під час наради презентували нові державні будівельні норми «Інклюзивність будівель і споруд».
Презентація містить інформацію про застосування принципів Універсального дизайну у проектуванні громадського простору та послуг, які можуть надаватися у громадських місцях. Окрім того, у презентації акцентовано увагу на ключових компонентах, які, із використанням принципів Універсального дизайну у їх проектуванні, роблять життя в горомаді зручним для всіх.
Презентація містить інформацію про концепцію Універсального дизайну, історію виникнення терміну, рушії Універсального дизайну сьогодні, принципи та їх застосування на практиці.
В презентації описані основні принципи веб-доступності згідно з Керівництвом по забезпеченню доступності WCAG 2.0 та наведено конкретні приклади їх застосування.
Презентація містить приклади застосування принципів універсального дизайну в сфері охорони здоров'я, а саме в надані медичних послуг.
В презентації описано основні вимоги, яких потрібно дотриматись при створенні доступної бібліотеки, враховуючи як архітектурну, так і інформаційну доступність та створючи доступні послуги для людей з числа маломобільних груп населення.
Дякуємо Вам за виявлену зацікавленість щодо видань Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ). Видання розповсюджуються безкоштовно, але для адміністрування цієї діяльності нам потрібен офіційний запит (лист), де б зазначалися Ваші П.І.Б., посада (де та ким Ви працюєте), назва організації, а також повна поштова адреса.
Ви можете направити лист-запит (де буде зазначена назва необхідних Вам видань, а також потрібна їх кількість) за цією електронною адресою: office@naiu.org.ua, написати листа за поштовою адресою - м. Київ, вул. Рейтарська, 8/5, офіс 110, або подзвонити за тел. (044) 279-61-82.
З повагою
Секретаріат НАІУ