Платформа для перевірки онлайн-доступності «Веб-чекер»

Коротко про об'єкт

Веб-чекер є веб-платформою, яка комплексно аналізує сайти електронної демократії та інші сайти на їх адаптованість для людей з порушеннями зору. Основна мета полягає у вирішенні проблеми доступності веб-платформ з електронної демократії спершу у містах Львівської області, а також у всій Україні, що сприятиме залученню людей з інвалідністю до активної участі в управлінні своїми містами.

Аналіз Вашого сайтуКритичні помилки, які варто випровити для підвищення доступностіпопередження, які не є критичними але важливі для виправленняРекомендації
Вступ

Веб-чекер створений під час реалізації проекту "Інклюзивна е-демократія'', який переміг у номінації ''Технологічна інновація'' на конкурсі молодіжних інновацій U-Inn за підтримки Програми розвитку ООН у партнерстві з Міністерством молоді і спорту в Україні за фінансово підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках проекту ''Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини''.

Опис

Веб-чекер (http://www.inclusivechecker.org/) - це спеціальна веб-платформа, яка аналізує сайти електронної демократії на їх доступність відповідно до міжнародних стандартів Консорціуму Всесвітньої павутини. В основу веб-чекеру закладені критерії WCAG 2.0 з використанням рівня доступності AAA.

Дизайн та досвід користувачів

Консультування проводилося з різними експертами. Зокрема, були залучені програмісти, котрі розробляли веб-чекер, люди з інвалідністю, які тестували сайти електронної демократії на доступність та представники технологічних відділів міських рад, які будуть адаптовувати сайти до критеріїв, закладених у веб-чекері.

Оцінка

Підписано меморандуми про співпрацю з Львівською, Дрогобицькою, Бориславською, Яворівською, Трускавецькою та Червоноградською міськими радами. Задля ефективного досягнення мети Меморандумів міські ради зобов’язані протягом 2018 року використовувати веб-чекер та адаптувати свої сайти до критеріїв та стандартів доступності. Під час розробки веб-чекеру велика кількість людей з інвалідністю долучилася до проблем електронної демократії у своїх містах.

Аспекти, які потребують наразі покращення:

  • Веб-чекер перевіряє доступність сайтів орієнтуючись на найвищий рівень доступності ААА відповідно до стандарту веб-доступності WCAG 2.0, який передбачає найвищу контрастність і враховує в першу чергу потреби незрячих та слабозорих користувачів. Але такий рівень контрастності є протипоказаним для деяких людей з психічними порушеннями, зокрема з розладами аутичного спектру, тому рекомендується використовувати середній рівень доступності (WCAG Level АА) і створювати альтернативну контрастну версію сайту з саме для користувачів з порушеннями зору.
  • Наразі Веб-чекер не вловлює динамічний контент, тобто контент сторінки, який міняється після її завантаження
Елементи універсального дизайну
  •       Веб-чекер знаходиться у вільному доступі та може використовуватися для перевірки сайтів на доступність як державними, так і комерційними установами;
  •       Веб-чекер відповідає принципам WCAG 2.0 (принципи доступності веб-контенту (WCAG), розроблені Ініціативою поліпшення веб-доступу Консорціуму Всесвітньої павутини (W3C);
  •       Проаналізувавши сайт, веб-чекер видає помилки, які наявні на відповідному сайті та надає рекомендації щодо виправлення таких помилок.
Команда проекту

Розробник

ГО ''Інститут Інноваційного Врядування''

Додаткова інформація

Контакти

Телефон: +380634100263

Адреса: м.Львів, вул. Шептицьких 29/10

Веб-сайт: http://www.inclusivechecker.org/

Е-пошта: ann.mysyshyn@gmail.com

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро