Центр драматичного мистецтва Уесліанського університету

Коротко про об'єкт

Центр драматичного мистецтва Уесліанського університету

Міддлтаун, штат Коннектикут, США.

Вступ

Уесліанський університет був заснований у 1831 році в якості гуманітарного коледжу. Проект передбачає адаптивне повторне використання двох його найстаріших будівель. Наразі університетський кампус, розташований в Новій Англії вздовж річки Коннектикут, має площу у 1,457 км2 (360 акрів), на якій знаходяться більш ніж 340 будівель. Кількість студентів приблизно складає 3000 осіб, кількість викладачів – 300. У рамках проекту передбачається створення центру драматичних мистецтв у студентському містечку. Перед архітекторами стояла задача, як розмістити нову будівлю таким чином, щоб вона не перешкоджала проходу через цю територію до будинків і мала головні входи як зі сторони історичних об`єктів, так і з сучасної сторони кампусу, зберігаючи при цьому цілісність історичних ресурсів. 

Комплекс складається з меморіальної каплиці, яка тепер є приміщенням для хорової, органної та оркестрової музики, лекцій та релігійних служб та має 620 місць; театр «Патрічеллі’92» (колишній «Rich Hall») та експериментальний театр на 150 глядачів. У новому павільйоні «Zelnick» розташовано вестибюль до обох будівель, адміністративні приміщення для систем обслуговування аудиторії та споруд, через нього також відкривається прохід до меморіальної каплиці та театру «Патрічеллі’92». Проект передбачав повне відновлення обох історичних споруд, що були першими будівлями Уесліанського університету, включаючи оригінальний дах з черепиці, реконструкцію самої будівлі, заміну колишніх вікон та дверей та збереження вітражів.

Опис

Перший етап роботи розпочався у 1998 році з вивчення студентського містечка. «Роберт Ольсон та партнери» розглядали варіанти омолодження історичного ядра кампусу для створення нових центрів громадського та студентського життя. Вони провели оцінку історичних будівель та ландшафтних ресурсів університету та у детальних консультаціях із університетською спільнотою розробили програму та шляхи використання центру кампусу, стратегію адаптації історичних споруд для виконання нових функцій та концептуальні рішення щодо проектування. Рішення складалось з двох частин: розбудова студентського центру в північній частині центру кампуса та реставрація і оновлення меморіальної каплиці та театру «Патрічеллі’92».

«Роберт Ольсон та партнери» зробили перепланування меморіальної каплиці таким чином, щоб забезпечити максимальну гнучкість в її використанні. Нове приміщення може використовуватися для богослужінь різних конфесій, як музичний центр та місце для загальноуніверситетських зібрань, лекцій, показів фільмів та особливих виступів. Архітектори відновили вигляд каплиці як молитовного будинку шляхом переобладнання верхньої галереї під місця для сидіння, встановили новий орган та створили місце для молитви, яка повністю задовольняє інтереси спільноти та враховує принципи Універсального Дизайну.

Вони перебудували меморіальну каплицю, збільшивши число місць для сидіння до 200 та забезпечивши більш сприятливий та функціональний простір для діяльності. Для забезпечення місця для підготовки та допоміжного приміщення було також занижено та переплановано цокольний поверх. Крім того, у тісній співпраці з органістом розробили був розроблений дизайн нового органу, який вписується в оновлений інтер’єр та використовується як для навчання, так і для сольних концертів.

Був реконструйований «Патрічеллі’92» як приміщення для експериментального театру, призначеного, в основному, для танців та вистав. Разом з тим, його можна використовувати і як навчальний простір. Завдяки дизайну було забезпечено доступний простір для проведення вистав та збережено історичні частини інтер`єру будівлі, які збереглися. «Патрічеллі’92» є студентським театром, що дає щотижневі вистави. У ньому створено абсолютно доступний простір та допоміжні приміщення для виконавців.

У системі управління створено систему освітлення для вистав, освітлення будинку та робочих приміщень, а також повністю автоматизована система контролю за денним світлом для забезпечення абсолютної гнучкості під потреби виконавців. Освітлення будинку також включає в себе систему, що розсуває дерев`яну стелю та використовує її як джерело освітлення до і після вистав. Коли кімната використовується для навчання, автоматизовані жалюзі відкриваються, щоб пропускати сонячне світло.

Новий павільйон «Zelnick» сприяє кращому використанню середовища та простору для відвідувачів за рахунок збільшення площі залу та зменшення впливу механічного шуму на акустику приміщення. Також він служить вестибюлем, доступним надземним входом та виходом для обох будівель та місцем розміщення систем обслуговування будівлі під землею.

Загальна вартість проекту склала 23 млн. дол., його було закінчено у 2006 р.

Дизайн та досвід користувачів

Участь користувачів у розробці програмного та будівельного дизайну була значною та різноманітною. В обох процесів брали участь Будівельний комітет, що складався із представників викладацького складу та адміністрації, Піклувальна рада та її Комітет допомоги, а також користувачі цих будівельних об’єктів, в тому числі адміністрація кампусу, студентський театр, театральний факультет та університетський органіст.

Було прийнято рішення поєднати історичні споруди з новою прохідною будівлею, яка мала виконувати функції вестибюлю і місця для обслуговування відвідувачів. У ній також мав бути розташований вхід, ліфт та пандус, а також будівельні комунікації: системи електрики, сантехніки, вентиляції та протипожежного захисту обох історичних споруд. Обидві будівлі були реконструйовані та оснащені для забезпечення доступності їх приміщень і суттєвого поліпшення освітлення та акустики.

Оцінка

Головною метою було створити один вхід без сходів для двох історичних споруд, якого ніколи раніше не було. Проект досяг і перевищив дану ціль шляхом розширення досвіду усіх користувачів, надав гнучкий вибір при плануванні приміщень, освітлення та акустики. Проект був розроблений у відповідності до Вимог доступності штату Коннектікут та Закону США про людей з інвалідністю.

Метою проекту було створити простір, яким міг би користуватись будь-хто завдяки його гнучкій функціональності. Команда дизайнерів оновила історичний центр кампусу, перетворивши його на популярне місце проведення театральних та музичних вистав, богослужінь та університетських лекцій. «Роберт Ольсон та партнери» також збільшили місткість та функціональність університетської меморіальної каплички, встановленої в пам’ять про Громадянську війну, для нових можливостей використання. Обидві історичні споруди були в занедбаному стані, для їх повторного використання необхідно було провести повну зовнішню реставрацію. Також вони не мали відповідних входів/виходів, ефективної системи безпеки, можливості розмістити відвідувачів, систем опалення та вентиляції або підключення до електрики. В обох спорудах було проведено вражаючі заходи з оновлення, щоб задовільняти нове покоління користувачів та потреби університету.

Елементи універсального дизайну
  • Гнучка можливість користування протягом усього процесу реконструкції
  • Універсально спроектоване місце для молитов
  • Єдиний вхід до обох історичних споруд через павільйон «Zelnick»
  • Гнучка система освітлення, що може змінюватись в залежності від цілі
  • Хороший стан акустики, в тому числі, ізоляція від побутових шумів
  • Хоч і не в рамках даного проекту, але Уесліанський університет розмістив на своєму веб-сайті докладну карту кампусу, яка надає усім, хто має обмеження руху, можливість ознайомитись з місцевістю до приїзду: http://www.wesleyan.edu/about/accessibility/map.html
Елементи екологічної сталості
  • Адаптивне повторне використання історичних споруд
  • Дах скляного павільйону, який розміщений між північною та південною будівлею, спроектований із звисами, щоб звести до мінімуму нагрівання, забезпечити його прозорість та усунути потребу в тіні
Детальна інформація про проект

Нагороди
Нагорода регіону Нова Англія «За найкращий дизайн»

(AIA New England Merit Awar) 2007 р.

Команда проекту

Організація-замовник та її керівник – Пітер Петтон (Peter Patton), декан з адміністративних питань Уесліанського університету

237 High Street
North College
Міддлтаун, Коннектикут, 06459
860-685-2268

Архітектура та ландшафтний дизайн

Роберт Е.Ольсон
«Роберт Ольсон та партнери» (Robert Olson + Associates LLC)
374 Congress Street, Suite 300
Бостон, Массачусетс, 02210
rolson@roa-architects.com
http://www.roa-architects.com
617-338-2790 (телефон)
617-338-6793 (факс)

Інженери-будівельники

«Фолі Буль Роберт та партнери» (Foley Buhl Roberts & Associates, Inc.»
2150 Washington Street
Ньютон, Массачусетс, 02462
617-527-9600

Спеціалісти з пожежної безпеки, інженери-сантехніки та консультанти з технічних вимог

«Роберт В. Салліван» (Robert W. Sullivan, Inc.)
529 Main Street, Suite 203
Центр «Schrafft»
Чарльзтаун, Массачусетс, 02129-3737
617-523-8227

Інженери з опалення, вентиляції та кондиціонування

«Ексерджен корпорейшн» (Exergen Corporation)
Підрозділ з будівельних послуг
400 Pleasant Street
Вотертаун, Массачусетс, 02472
617-926-1217

Інженери-електрики

«Томпсон інжиніринг кампані» (Thompson Engineering Company, Inc.)
10 City Square
Чарльзтаун, Массачусетс, 02129
617-227-6818

Підрядник

«Дімео кампаніз» (The Dimeo Companies)
75 Chapman Street
Провіденс, Рой-Айленд, 02905
401-781-9800

Консультант зі зведення будівель

«Гордон Сміт корпорейшн» (Gordon H. Smith Corporation)
200 Madison Avenue
Нью-Йорк, Нью-Йорк, 10016-3901
212-696-0600

Консультант зі збереження історичних пам’яток

«Презервейшн технолоджі есошіейтс» (Preservation Technology Associates, Inc.)
285 Reservoir Road
Честнат Хіл, Массачусест, 02467
617-598-2255

Консультант з питань акустики

«Кіркегаард та партнери» (Kirkegaard & Associates)
801 West Adams Street, Eighth Floor
Чикаго, Іллінойс, 60607
312-441-1980

Консультант з театрального освітлення

Джулс Фішер / «Джохуа Дакс та партнери» Jules Fisher / Joshua Dachs Associates, Inc.
22 West 19th Street
Нью-Йорк, Нью-Йорк, 10011
212-691-3020

Консультант з питань аудіовідеотехніки

«Норс Амерікан Театрікс» (North American Theatrix Ltd)
205 Interstate Lane
Вотербурі, Коннектикут, 06705
203-753-6667

Додаткова інформація

Центр драматичного мистецтва Уесліанського університету, театр «Патрічеллі’91», павільйон «Zelnick»

 

Матеріал опублікований з дозволу “Institute for Human Centered Design” (в перекладі – «Інститут Дизайну для Людей»), діяльність якого спрямована на покращення життя людей усіх вікових груп та фізично-сенсорних можливостей через впровадження Універсального Дизайну. Веб-сайт: www.humancentereddesign.org.

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро