Доступність є складовою безпеки на транспорті для громадян України – В.Сушкевич

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич та Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський домовилися про подальшу співпрацю та об’єднання зусиль у досягненні максимально можливих результатів із забезпечення доступності транспортної сфери для громадян з інвалідністю.

Доступність є складовою безпеки на транспорті для громадян України – В.Сушкевич

В.Сушкевич та А.Пивоварський під час своєї зустрічі відзначили певні позитивні зрушення в транспортній сфері, що відбулися в останні роки. Серед яких, зокрема, і діяльність створеної в лютому 2015 року Державної служби України з безпеки на транспорті, яка спільно з профільними департаментами Мінінфраструктури забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері транспорту, у тому числі з урахуванням прав та законних інтересів людей з інвалідністю.

Однак у транспортній сфері залишається величезна кількість невирішених проблем, пов’язаних із правами людей з інвалідністю, першооснова яких – брак розуміння як у представників влади, так і серед значної кількості працівників транспортної сфери значущості принципу доступності для усіх громадян і, насамперед, для людей з інвалідністю.

У цьому контексті Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич та Міністр інфраструктури обговорили ключові питання щодо прав людей з інвалідністю на транспорті, зокрема:

  • незадовільну ситуацію з фінансування заходів щодо забезпечення доступності транспорту та транспортних послуг;
  • специфіку реалізації доступності в різних сферах транспортного обслуговування та аналіз проблем у цій галузі;
  • необхідність продовження результативної співпраці підрозділів Міністерства та його інституцій із представниками громадянського суспільства, які представляють інтереси людей з інвалідністю, та інститутом Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю.

Валерій Сушкевич звернув увагу Міністра, що 2016 рік має стати особливим для транспортної сфери з огляду на підготовку Мінінфраструктури доповіді за темою «Доступність транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністю в Україні» та оголошення ПАТ «Укрзалізниця» цього року роком створення належних умов для доступу маломобільних пасажирів до об’єктів залізничної інфраструктури.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро