Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

Доступність для всіх: з якими проблемами стикаються люди з інвалідністю у Дніпрі (ВІДЕО)

«Не робіть для людей з інвалідністю нічого, поки це з ними не узгодите». Так стверджують у громадській організації «Океан Добра» (член НАІУ). Доволі часто будівельники нехтують нормами доступності. Через що у Дніпрі можна побачити пандуси з неправильним кутом нахилу та незручні вбиральні.

Про це в пресцентрі Відкритого розповіла голова громадської організації «Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан Добра» Ольга Волкова.

Ольга Волкова вже довгий час бореться за підвищення рівня доступності інфраструктури нашого міста для маломобільних груп населення. І стосується це не тільки людей з інвалідністю, а й осіб похилого віку, вагітних жінок, людей маленького зросту, батьків з дитячими візочками. Голова громадської організації «Океан Добра» довгий час відвідувала будівельні майданчики нашого міста з рулеткою – перевіряла наскільки доступною буде нова споруда.

«З кожним роком Дніпро та область стають більш зручними для людей з особливими потребами. Влада прислухається до наших побажань. Але я завжди говорила і продовжую говорити: «Не робіть нічого для людей з інвалідністю, поки не порадитеся з ними». Тому що доволі часто у нас з’являються нові пандуси, нахил яких є занадто високим. Така ж проблема з туалетами. Часто їх площа не співпадає з нормою, що викликає незручності. Хочеться звернути увагу і на ліфти. Вони є далеко не всюди. А навіть там, де є – не завжди працюють.», — коментує Ольга.

Однією із важливих та болючих тем для Ольги є діти. А саме діти з особливими освітніми потребами. Зараз у Дніпрі та області все активніше відкриваються школи з інклюзивними класами. Хлопчики та дівчата з аутизмом або іншими психічними розладами навчаються та спілкуються зі своїми однолітками, а не отримують освіту індивідуально вдома. Проте голова «Океану Добра» зауважує: «Для дітей на візках ці школи не пристосовані. І це велика проблема. Дуже важливо, щоб така малеча з дитинства перебувала в соціумі. Тож сподіваюся, ця проблема буде вирішуватися також».

 

Джерело

 

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро