Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

Архітектори та молодь подискутували про Універсальний Дизайн

20 листопада відбулася публічна дискусія щодо Універсального Дизайну «Комфортний та сучасний Київ: що для цього треба?» в рамках зустрічей-четвергів Міжнародного архітектурного руху CANactions (www.canactions.com). Організатор події – Спільна Програма ПРООН, ЮНІСЕФ, ВООЗ, МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні». Інформаційним партнером виступив Центр Української культури та мистецтва (www.dolesko.com). У дискусії взяло участь близько 50 архітекторів, соціологів та студентів.

Kрістіна Баграмян, менеджер проекту Програми Розвитку ООН, представила принципи Універсального дизайну та можливості його застосування в дизайні предметів та в архітектурі.

Світлана Кисіль, архітектор, молодший науковий співробітник Українського зонального науково-дослідного і проектного інституту цивільного будівництва, представила кейс реновації нежилого об’єкту, який був представлений в рамках конкурсу CANactions «User-Generated Kiev», зроблений з урахуванням критеріїв доступності та Універсального Дизайну.

Сергій Скалун, дизайнер бюро IDNT, показав нові доступні відділення Ощадбанку, а Дарина Білим, провідний архітектор Інституту Міськцивільпроект, представила концепцію Довідник з облаштування вулиць, ініціативи КМДА.

Photos © Andrey Mikhaylov

Завантажити цю публікацію
в форматі Word

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро